IELTS Hazırlık Kursu

IELTS (Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı) dünyanın en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. IELTS sınavı, 2 saat 45 dakika sürmektedir ve bu süre zarfında İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma beceriniz sınanmış olacaktır. IELTS Hazırlık kurslarımızda sınavın geneli için pratik yapacak ve sınav tekniğine hakim olacaksınız.

IELTS, Akademik ve Genel Eğitim olmak üzere 2 ayrı modülde uygulanır. Akademik Eğitim modülünde, adayların lisans veya lisans üstü programlarda eğitim almaya ne kadar hazır oldukları ölçülür.

Genel Eğitim modülünde ise başka bir ülkeye göç etmek ve çalışmak isteyen adayların genel iletişim kurma becerileri ölçülür. Her iki modül de Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşur. Sınav konuşma bölümü hariç toplam 2 saat 45 dakikadır. Konuşma bölümü ise 12-14 dakika sürmektedir.

IELTS hazırlık kurslarına katılmak isteyen öğrenciler merkezimizde Precise Solutions Online Ölçme ve Değerlendirme sınavına alınarak yapılan seviye tespiti ardından en uygun ders programı eşliğinde sınav hazırlığı derslerine alınmaktadırlar.

Testi almak ya da olabilecek en iyi sonuca ulaşabilmek için bizimle çalışmak isterseniz detaylar için NYA ile iletişime geçebilirsiniz.

IELTS dersleri sınavın her bir bölümü için gereken bilgi ve beceriyi artırmaya yönelik kurslardır. Öğrencinin ihtiyaçlarına göre bire bir dersler olarak düzenlenmektedir.

Kurs müfredatında odaklandığımız belli başlı konular:

  • Deneme nasıl yazılır?
  • Denemeyi planlarken ve biçimlendirirken nelere dikkat etmek gerekir?
  • Grafikleri ve görselleri tanımlarken nasıl bir dil kullanılmalı?
  • Resmi ve resmi olmayan mektup yazımında nelere dikkat edilmeli?
  • Konuşma pratikleri ve ipuçları
  • Hızlı okuma ve anlama teknikleri
  • Dinleme pratikleri

Bize Ulaşın