İngilizce Kursları Araştırmasında Nelere Dikkat Edilmeli?

İngilizce öğrenmeye karar verdiniz ve beklentilerinizi karşılayacak, ingilizce öğrenmenizi sağlayacak ingilizce kursları konusunda araştırmalara başladınız. Bir ingilizce kursu için karar verip aradığınızda mutlaka sormanız gereken bir takım sorular vardır. Bu soruların cevaplarını tam olarak almadan karar vermemenizi tavsiye ederiz.

Peki bu sorular neler?

İngilizce Kursları Araştırmasında Sorulacak Sorular

Öncelikli olarak ingilizce kursları araştırmasında aşağıdaki soruların yanıtlarını kendinize sormuş olun, telefondaki danışmana tüm bunları iletmiş olun.

  • İngilizce eğitimini neden almak istiyorsunuz?
  • İngilizce eğitimi için ayırabileceğiniz süre ne kadar?
  • Eğitim düzeyiniz nedir?
  • Mesleğiniz nedir?

Yukarıdaki tüm bu basit soruların karşılığını telefonda görüşme yaptığınız danışmana direk olarak ilettiğinizde size uygun olabilecek eğitim programını belirlemek adına daha hızlı yol almış ve daha ayrıntılı ve faydalı bilgiler alabilmek için ilk adımı atmış olursunuz. Sonrasında da aşağıdaki önemli soruları iletmeye başlayabilirsiniz. Biz yinede alabileceğiniz cevapları standart olarak belirttik. Zaten önemli olanda bu cevapları alabileceğiniz ingilizce kursları arasından seçim yapmanızdır.

 

  • Kurs kaç seviyeden oluşuyor?

İngilizce eğitimi Avrupa standartları göz önünde bulundurulduğunda 5 seviye üzerine kurulur.

 

  • Bir seviye ne kadar sürüyor?

İngilizce eğitimi almak isteme nedeninize bağlı olarak eğitim programının süresi, eğitim almak istediğiniz hafta içi veya hafta sonu durumuna göre bile değişkenlik göstermektedir.

 

  • Sadece ingilizce konuşularak yapılan dersler var mı?

Şunu özellikle belirtmek isteriz ki, İngilizceyi iletişim kurabilmek için öğrenmeyi tercih ediyoruz. İletişim kurma “sözlü” ve “yazılı” olarak 2 türden oluşmaktadır. Bu da şu anlama geliyor: “duyulanı anlayabilme”, “sözlü olarak yanıt verebilme”, “okunanı anlayabilme” ve “yazılı olarak yanıt verebilme” becerilerinin tümünün çok iyi olması. Bütün bu bahsettiklerimizi en doğru şekilde yapabiliyor olmak adına tabiki dil bilgisi kurallarını yanlışsız yerine getirmek büyük önem taşımaktadır. Tüm bunlar içinde sadece ingilizce konuşularak yapılan derslerimiz bulunmaktadır.

 

  • Derslerin yanısıra ekstra aktiviteler oluyor mu?
Evet oluyor. Derslerimizin yanısıra haftanın her günü konuşma aktivitelerimiz var, buna ek olarak çeşitli oyunlar oynamak, İngilizce kitap okumak veya sosyalleşmek adına özel bir kantinimiz de mevcut.

 

  • Öğretmenler hakkında bilgi verir misiniz?

Alanında uzman eğitmen kadromuzla ders alacaksınız. Öğretmenlerimizin her birinin gerekli tüm diploma, belge ve sertifikaları mevcuttur. Sadece İngilizce konuşabiliyor olması kimseyi öğretmen yapmaz dolayısıyla bu konuda hassasız.

 

  • Kur bitiminde sertifika veriyor musunuz?

Evet, en son hangi kuru bitirdiyseniz bitirdiğiniz kurun yazılı olduğu sertifikanızı alıyorsunuz.

Araştırma yaptığınız ingilizce kursları arasında bizde bulunuyorsak ve bizi tercih ettiyseniz sizlere en iyi ingilizce eğitimini vermek ve tüm eğitim aşamasında destekçiniz olmaktan mutluluk duyarız. Şimdi online seviye tespit sınavı sayfasına giderek cevaplarınızı verin ve size test sonucu için geri dönüş yapalım. Bu sayede ücretsiz deneme derslerimize girme fırsatını yakalayın. Buradaki amacımız karar vermenize yardımcı olarak, içiniz rahat bir şekilde ingilizce eğitiminize başlamanızdır.

İngilizce kursları araştırması hakkında paylaşmış olduğumuz bu bilgilendirmeyi nasıl buldunuz?