Öğretmen Eğitimi / TESOL

TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages), ana dili İngilizce olmayan kişilere İngilizce öğretme yetkinliğinizi gösteren bir belge almasını sağlayan kursun kısaltılmış adıdır ve dünyanın her yerinde geçerlilik sahibidir.


TESOL sertifikası sahibi öğretmen adayları herhangi bir özel öğretim kurumuna (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler, okul öncesi eğitim veren özel ana okulları, özel etüt merkezleri vb.) başvurabilirler.


TESOL sertifika kursuna herkes katılabilir. Kayıt olunmadan önce danışmanımız (native speaker TESOL trainer) ile telefonda İngilizce bir görüşme yapılması gereklidir. Bu görüşme bir sınavdan ziyade İngilizce konuşup konuşmadığınız ve söylenenleri doğru anlayıp anlamadığınızı ölçmek için yapılmaktadır.

Herhangi bir dil bilgisi testi yapılmamaktadır çünkü kursun içerisinde gramer ile ilgili eksikliklerinizi giderecek modüller bulunmaktadır. İngilizce de toplam 6 seviye bulunmaktadır. Bunlar A1, A2, B1, B1, C1, C2 dir. TESOL kursuna kayıt olabilmeniz için en az B2 seviyesini bitirmiş olmanız gerekmektedir. Danışmanlarımızla yaptığınız telefondaki İngilizce görüşmeyle seviyenizi de belirlemiş olacağız.

Bize Ulaşın