Yurtdışında Lise Eğitimi

Yurtdışında lise eğitimi çocukların daha genç yaşta yaşadığımız dünyayı tanımasına, keşfetmesine ve ufkunu geliştirmesine olanak sağlar. Farklı bir kültürü ve yaşam tarzını tanıyarak, kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenirler ve bu da onların her zaman yaşıtlarından bir adım önde olmalarını sağlar.

Bugün, üst düzey yöneticilerin veya adından bahsettiren profesyonellerin önemli bir kısmı, lise ve üniversite eğitimini yurtdışında tamamlamış ve bir kaç yabancı dili ana dil düzeyinde konuşan kişilerdir. Bu beceri, olaylara geniş bir açıyla bakıp daha hızlı ve verimli değerlendirme yetisi kazandırır. Kendine güven duygusuyla hareket ettikleri için, bir çok girişimlerinde başarılı olurlar.

Farklı kültür, inanç ve düşünce tarzına saygı duydukları için farklı kültürlerden yeni arkadaşlıklar kurar ve network sahibi olurlar. Farklılık yaratan, zengin bir düşünce tarzına sahip oldukları için daha yaratıcı olurlar. İngilizce’yi ana dil düzeyinde konuşurlarken, İspanyolca, Fransızca, Almanca gibi 2. hatta 3. bir dili de iyi düzeyde konuşurlar.

Yurtdışı Lise Değişim Programı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı bir programdır. 15-18 yaş arasındaki lise öğrencilerine herhangi bir sene kaybı olmadan lise değişim öğrencisi olarak okuma imkânı sunmaktadır. Millî Eğitim Bakanlığı Denklik Yönetmeliği’ne göre lise eğitimi denk kabul edilir ve öğrenciler Türkiye’ye döndüklerinde sene kaybetmeden eğitimlerini tamamlayıp mezun olabilirler.

Yurtdışı Lise Değişim Programı’na katılmak isteyen öğrencilerin yeterli İngilizce seviyesine sahip olduklarını kanıtlamaları gerekmektedir.

Bize Ulaşın