Yurtdışında Master & MBA

Günümüz koşullarının rekabetçi iş dünyasında iyi bir kariyer sahibi olmak için lisans eğitim yeterli kalmamakta yüksek lisans gerekliliği ön plana çıkmaktadır. Böyle bir ortamda binlerce kişi arasından ön plana çıkabilmek için yüksek lisans sahibi olmakta fayda var. Yurtdışında Yüksek Lisans yapmaya karar verdiğinizde karşınıza birçok ülke, üniversite ve program çıkacaktır.

Son yıllarda artış gösteren yüksek lisans başvuruları genelde Amerika, İngiltere ve Kanada’daki üniversitelere olmuştur. Bu ülkeler, yüksek lisans programlarını uluslararası öğrencileri de göz önünde bulundurarak hazırlamaktadır. Bu ülkelerin yanında Almanya, Avusturya ve Macaristan gibi Avrupa Birliği ülkeleri de yüksek lisans programlarındaki cazip ve uygun ücret koşulları ile tercih edilmeye başlamıştır.

Yurtdışında Yüksek lisans alabilmek için en önemli koşullar İngilizce seviyeniz ve lisans eğitiminiz boyunca göstermiş olduğunuz akademik başarılar olacaktır. Bunlara ek olarak yapılan stajlar ve iş tecrübeleri, akademik & iş referansları başvuru sırasında oldukça önem taşımaktadır.

Yurtdışında yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişilerin öncelikle istedikleri program ile ilgili bir alanda 4 senelik üniversite eğitimlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ancak özellikle Mühendislik eğitimini tamamlamasını takiben İşletme veya benzeri konularda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerimiz için dizayn edilen; iş dünyasının teorikten çok, pratik ve anahtar bilgileriyle donatılmış master programları da oldukça ilgi çekmektedir.

Başvuru şartları her okul için farklılık gösterir. Ancak kayıt için ana şartları şöyledir; Lisans eğitiminde alınmış olunan not ortalaması (GPA), okul tarafından belirtilen minimum İngilizce seviyesi (TOEFL ve IELTS sınav sonuçları), bölümlerin içeriklerine göre alınacak GMAT ve GRE sınav sonuçları, referans mektubu ve iş tecrübesi.

Bize Ulaşın